VITA RES

from

RESEN

(processing of fruits & vegetables, production of concentrates, purees, and frozen apple cubes)

+38975421259

March 4, 2020, 8:33:55 AM
Македонија

Времето променливо со дожд и ветер

Временска прогноза за денес

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер (над 70 км/час) од јужен правец, особено во источните делови.

Попладне и кон крајот на денот од зашад ќе започнат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се се прошират во поголем дел од земјава.

Cyber Green Market News

Максималната темпратура ќе биде во интервал од 15 до 21 степен.

Во текот на ноќта и утре ќе има повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни. (20 до 30 л/м2), локално во форма на невреме со пороен дожд, грмежи и силен ветер (над 80км/час).

А.Г.

VITA RES

from

RESEN

(processing of fruits & vegetables, production of concentrates, purees, and frozen apple cubes)

+38975421259